Konferencia biskupov Slovenska urobila záslužný skutok, len oni to tak nemysleli.

Autor: Martin Sukupčák | 1.1.2018 o 23:51 | (upravené 8.1.2018 o 22:54) Karma článku: 5,57 | Prečítané:  1240x

Čítam knihu od novinárky Marie Vrabcovej „Zamyslenia“. Sú to rozhovory so vzácnym človekom emeritným (škaredé slovo) arcibiskupom Róbertom Bezákom. Povedali by ste si: „veď o tej krivde sa už povedalo všetko“.

V prvom momente  som si to myslel aj ja, ale napriek tomu som ich pár kúpil s tým, že ich darujem na Vianoce priateľom, ktorí  túto hanbu našich najvyšších katolíckych hodnostárov až tak nevnímali. Hneď pri prvých riadkoch som si musel opraviť môj predpoklad. Táto malá brožovaná knižočka obsahuje toľko ľudskej múdrosti, dobra a cenných myšlienok podávaných s nepredstieranou  pokorou, akú dokáže poskytnúť len výnimočná osobnosť akou je Róbert Bezák. Odpovede na otázky novinárky Vrabcovej, ktoré idú pod kožu, nie sú odpoveďami človeka, ktorému bolo nesmierne ublížené. Nie sú o krivde na ňom spáchanej. Sú o človeku, ktorého päťročné šikanovanie katolíckou cirkvou nesmierne posilnilo. Nikdy som sa s arcibiskupom Bezákom (pre mňa nie je emeritný) nemal možnosť stretnúť, ale som nesmierne rád, že mám možnosť čítať jeho myšlienky, názory a poučenia. Róbert Bezák mal smolu, že predbehol dobu, aspoň tú slovensko-katolícku.  Nevďak, závisť , intrigy a zlo jeho naozaj nezrazili na kolená, ale posilnili. My môžeme byť vďační, že na Slovensku žije a pracuje človek viery, ktorý má tak nesmierne pozitívny vplyv  na stupnicu hodnôt, ktorou by sme sa mali ako spoločnosť riadiť a ju aj udržiavať. Doporučujem  prečítať si túto studnicu myšlienok každému, kto má k dnešnej cirkvi vlažný vzťah,  a nielen im.

Áno, tak ako som uviedol v nadpise. KBS paradoxne docielila  oproti svojmu pôvodnému zámeru  úplne opačný výsledok. Pomohla arcibiskupovi Bezákovi  „dozrieť“ a nájsť nové poslanie - byť nositeľom hodnôt a pomáhať nám všetkým pri ich hľadaní.

Veľká vďaka pán arcibiskup 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Európa je civilizácia fake news (píše Michal Havran)

Rimania označili zmŕtvychvstanie ako prvý hoax.


Už ste čítali?