Sme naozaj národ otrokov, ktorý si nevie vládnuť?

Autor: Martin Sukupčák | 14.1.2018 o 16:45 | (upravené 15.1.2018 o 9:39) Karma článku: 6,44 | Prečítané:  1229x

Maďarskí fanúšikovia DAC Dunajskej Stredy vykrikujú na futbalovom štadióne: Slovák nie je človek, Slovák je otrok. Toto šovinistické pokrikovanie urážajúce moju liptácku hrdosť, je niečím s čím sa musím zaoberať

Na nášho (konečne slušného) prezidenta útočí nemorálna a po moci bažiaca skupina „tradičných“ politikov, ktorá sa nezastaví pred ničím. Porušujú zákony, zneužívajú moc a verejnoprávne média, o nepísaných pravidlách diplomacie a slušnosti ani nehovoriac. Veď čo sa dá čakať od ľudí, ktorým chýba „kinderstube“ ako hovoria Nemci.

A národ  nič, sme ticho. Prizeráme sa tejto poľovačke na jedinú hrádzu proti vulgárnosti, korupcii a rozkrádaniu. To má náš prezident so skupinkou kultúrnych a vzdelaných priateľov vybojovať  vojnu so zlom sám. So zlom na čele ktorého stoja Robertovia s Tiborom a kapitánom?

Pravicové strany volajú po opätovnej kandidatúre pána Kisku namiesto toho aby prestali so samostrednou taktikou  „čo politik, to predseda strany“.  SAS a OĽaNO už mali dosť času na to, aby ich členskou základňou nebola len stovka verných a poslušných, ale riadna sieť základných organizácií po celom Slovensku a to s niekoľko tisíc členmi.  Na scénu vstupujú Beblavý a Štefunko. Bodaj by sa im podarilo prekročiť prah Bratislavy, spojiť sily a byť relevantnou politickou silou s víziou čo urobiť ďalej so Slovenskom. V  EU a v NATO už sme a debaty  o jadre EU sú zatiaľ o ničom. Chýba nám však boj za elementárnu každodennú slušnosť a poriadok.

Tolerancia  slovenskej spoločnosti  voči porušovaniu zásad spolunažívania je neskutočná. Nemám na mysli  len nehorázne rozkrádanie majetku štátu, ale aj drobné každodenné priestupky nespratnej menšiny, ktorá si demokraciu predstavuje tak, že si môže robiť čo chce. Mestská polícia sa len prizerá, rozhadzovaniu odpadkov na sídliskách, porušovaniu nočného kľudu ohňostrojmi nielen na Silvestra, ale aj cez Vianoce a pri každých narodeninách nejakého bezvýznamného blbca. Čerstvo urobené lyžiarske stopy okamžite rozrýpu zbohatlíci na štvorkolkách a po cyklochodníkach sa premávajú terénne SUV.  Takýchto porušení spolunažívania sú stovky. Veď my môžeme všetko, my sme vyhrali voľby!

Nie je tu  nikto, kto by povedal: „tak už dosť“?

Je najvyšší čas poriadne pozametať, a to nielen s terajšou vládnúcou vulgárnou kamarilou, ale aj so všetkými tými menšími každodennými porušeniami spolunažívania v mestách, sídliskách a dedinách. Nedovoľme aby nám na slušného prezidenta hádzali hnoj tí, ktorí sú jeho nositeľmi. Nenechávajme prezidenta v tom samého a nečakajme, že on to za nás vybojuje! My to musíme urobiť.  Poriadok sa začína robiť od každodenných bežných vecí.  Ak to nedokážeme, tak budeme naozaj len stádom oviec, ktorému dokáže ľahko vládnuť ktokoľvek. A bezcharakterných bačov je vždy dostatok. Chceme aby tí fanúšikovia v Dunajskej Strede mali pravdu? Ja teda nie.

Dajme na vedomie, nahlas a dôrazne, že to čo tu robí bulharská mafia sa nám nielen že nepáči, ale keď bude treba, tak pôjdeme znovu do ulíc a budeme robiť poriadok my, keď to nevedia robiť tí, ktorí sú za to platení. Prezident Kiska v tom nesmie zostať sám.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Európa je civilizácia fake news (píše Michal Havran)

Rimania označili zmŕtvychvstanie ako prvý hoax.


Už ste čítali?