Minister Drucker pustil do gatí

Autor: Martin Sukupčák | 16.4.2018 o 17:20 | Karma článku: 7,29 | Prečítané:  2421x

a navždy stratil povesť krízového manažéra. Niekde spolu s tým sa stratil aj zmysel pre zodpovednosť.

Krízový manažér by mal mať schopnosti vedieť počas akejkoľvek krízy riešiť problémy, ktoré krízu spôsobili.  Tiež by mal vedieť či situácia, ktorú sa podujal riešiť, je v dosahu jeho síl, alebo na ňu proste nemá. To, že minister Drucker  prevzal na seba bremeno,  ktoré na ministerstve vnútra zanechal Kaliňák, mu asi nikto nezávidel.  Zobral ho však dobrovoľne a vyhovárať sa na to, že inak by nová Pellegriniho vláda nebola vznikla, je len domnienka, ktorá mohla alebo vôbec nemusela byť v konečnom dôsledku pravdivá.

Pán krízový manažér asi nepočítal, že sa na scéne objavia, a to veľmi rýchlo, aj jeho prešľapy  z nedávnej minulosti. Tak ako politici SMER-SD sa aj on (resp. jeho manželka) zapojil do  hry, ktorá sa volá: „Ako okrádať štát a jeho občanov“ a to formou rôznych podvodných zmlúv, zámen pozemkov  a mnohých ďalších nápadov, ktoré "verejná služba štátu" umožňuje. Nuž vôňa peňazí je strašne lákavá a málokto jej odolá. Počas troch týždňov lavírovania bolo čím ďalej tým viac jasné, že minister Drucker policajného prezidenta Gašpara neodvolá. Lebo Fico, lebo Kaliňák.  Podanie demisie Druckerom bol preto jediný krok ako utiecť pred zodpovednosťou a pred perspektívou prepierania vlastného biznisu v médiách.

Krízový manažér však pred krízou neuteká. Ak áno, tak potom ním nebol a ani nikdy nebude. Alebo, žeby špina, ktorú po sebe zanechali obaja Robertovia je až tak zažratá, že je veľmi nebezpečné sa jej čo len dotýkať a už vôbec nie riešiť? Dnešné rozhodnutie už bývalého ministra vnútra nasvedčuje, že asi áno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Zabije trikrát viac Slovákov ako autonehody

Ako funguje očkovanie a prečo sú antivakcinačné hnutia.

DOMOV

Kočnera volali Brucho. Tóth sa potajme radil s hovorcom Penty

Tóth sa Kočnerovi obrátil chrbtom.


Už ste čítali?