Kedy sa v SMER - e odhodlajú zbaviť sa Fica

Autor: Martin Sukupčák | 9.5.2018 o 10:27 | (upravené 9.5.2018 o 19:31) Karma článku: 4,35 | Prečítané:  2094x

To, že je to v záujme strany a jej prežitia už pochopili užívatelia konečných straníckych výhod dávno.

Fico je už len neriadená strela, ktorú ovláda infikovaný software túžby po moci, sebastrednosti, neomylnosti  a urazenej ješitnosti. Byť závislý na takomto nespoľahlivom prvku moci je nielen nepohodlné ale aj veľmi rizikové. Nikdy neviete ktorým smerom takáto neriadená strela poletí a či náhodou nezasiahne aj vlastné hniezdo.

Každý z obnoveného a zúženého predsedníctva strany je predsa bytostne závislý na tom aby sa SMER udržal pri moci nielen do konca volebného obdobia, ale aby sa nejakým spôsobom podieľal na vládnutí aj po parlamentných voľbách v roku 2020. Ekonomická hydra SMER- u parazitujúca na štáte je zvyknutá na ľahko dostupné zisky zabezpečujúce ďalšie rozširovanie "podnikateľských aktivít", pohodlný život  v luxuse a vplyv na všetko podstatné čo sa na Slovensku deje. A väčšine z nich už ide aj o čosi dôležitejšie, a to je zabezpečenie si beztrestnosti, v krajnom prípade cez premlčacie lehoty. Je veľmi nepravdepodobné aby finanční zakladatelia SMER-u len čakali na to ako sa Fico s Kaliňákom poradia a začnú pošliapavať nielen opozičnú konkurenciu, ale pod vplyvom pudu sebazáchrany vytláčať mláďatá aj z vlastného hniezda. Posledný smiešny snem je toho rukolapným dôkazom.

Fico ešte nestratil celkom rozum aj keď niektoré jeho posledné kroky a vyjadrenia svedčia o opaku. Vie, že ešte veľkú, mentálne menej zdatnú časť svojich voličov opije "obrovskými balíčkami", minimálnou mzdou, príspevkami na konci roku a podobnými ekonomickými bludmi. Na druhej strane ale výrokmi ako "na východe nič nie je" stráca podporu už aj v regiónoch, ktoré boli jeho voličskými baštami. Ten slovenský volič na vidieku zasa nie je až taký "jednoduchý" ako sa o ňom vyjadruje Bratislavská kaviareň. Sedliacky rozum mu stále zostal a keď mu ide o prežitie, tak sa toho sedliackeko rozumu aj drží. Stačí sa pozrieť ako sa prebudili poľnohospodári na Zemplíne. Len je škoda, že grófke Roškovej sa podriaďovali pridlho.

Celkom som zvedavý, kedy sa vnútorné pnutie v SMER- e, o ktorom nepochybujem, začne objavovať navonok aj v konaní Ficových súkmeňovcov. Veď im nejde o fazuľky a Fico je síce líška, ale taká ktorá je už nakazená besnotou. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Zabije trikrát viac Slovákov ako autonehody

Ako funguje očkovanie a prečo sú antivakcinačné hnutia.

DOMOV

Kočnera volali Brucho. Tóth sa potajme radil s hovorcom Penty

Tóth sa Kočnerovi obrátil chrbtom.


Už ste čítali?