Za socializmu bolo lepšie.

Autor: Martin Sukupčák | 13.1.2019 o 21:59 | (upravené 14.1.2019 o 9:12) Karma článku: 10,05 | Prečítané:  15989x

Tento blog venujem môjmu otcovi, bývalému väzňovi v pracovnom tábore v Handlovej a na vedomie dávam marxisticky slepému poslancovi za stranu SMER - SD Blahovi a jeho obdivovateľom.

Otec mi zomrel v roku 2002 a nepísal by som tento blog, keby som čoraz častejšie nepočúval nezmyselné úvahy o tom ako bolo za socializmu lepšie. Otec bol obeťou komunistickej zlovôle, tak ako mnoho iných našich spoluobčanov. Síce ho nepopravili,  ani nebol v uránových baniach, ale zničiť mu život, sa komunistom podarilo dokonale.

Otec pochádzal z obce Chvojnica na Záhorí. Keď mal dva roky a jeho brat štyri, musela ich matka v roku 1925 zanechať u svojej mamy, otcovej babky  a odísť na zárobky do New Yorku. Chlapci ju nevideli a nepoznali  12 rokov. Vedeli o nej len to, že im niekto posiela pravidelne peniaze na živobytie. Otcova matka sa z USA vrátila pred II. svetovou vojnou domov, kúpila 19 ha úrodnej pôdy pri Nitre, postavila gazdovstvo a spolu so synmi si užívala  splnený sen chudobnej  gazdinej zo Záhoria, mať svoje vlastné  prosperujúce gazdovstvo.

Dlho sa z neho netešila. Po februárovom víťazstve robotníckej triedy v roku 1948 ju vyhlásili spolu s oboma synmi za kulakov, zhabali polia, hospodárske budovy a všetky živé zvieratá. Príbeh akých sa udialo na Slovensku stovky, možno viac. S odstupom času by som rád pripomenul obdivovateľom socializmu s krátkou pamäťou ako si komunisti prisvojovali majetok schopných pracovitých ľudí. Najlepšie bude keď zacitujem niektoré pasáže z rozsudku zo dňa  2. mája 1952 o zhabaní majetku. Citujem skrátené výroky bez uvádzania čísiel paragrafov a iného balastu:

„Jednotný národný výbor v Nitre, trestná komisia rozhodujúc z vôle ľudu pre priestupok ochrany jednotného hospodárskeho plánu vydáva týmto

T r e s t n ý   v ý m e r:

Obvinený Sukupčák Ján uznáva sa vinným, že ako dedinský boháč hospodáriaci s bratom a matkou na 19 ha pôdy nechoval dostatočný počet dojných kráv a hovädzieho dobytka, nevyviedol úbytok jednej ošípanej, nesplnil povinnú dodávku mlieka, opozdene dodal bravčovinu a predal ošípané prasiatka súkromníkovi a nie RSD. Z úrody z roku 1951 nedodal predpísaný kontigent obilia, pri súpise zatajil brava, baranov a sliepky, kurčatá a preto sa trestá na odňatie slobody na 6 mesiacov a k peňažitej pokute 100 000 Kčs, ktorá sa v prípade nevymožiteľnosti premení na odňatie slobody na 3 mesiace v tábore nútenej práce.

Obvinený Ján Sukupčák, okrem toho, sa odsudzuje k vedľajšiemu trestu prepadnutia majetku a to pôdy vedenej spoluvlastníctve s matkou a bratom Pavlom, prepadnutia celého majetku živého a mŕtveho inventáru a obytného domu v prospech štátu.

Pri vymeraní trestu priťažovala tá skutočnosť, že vedome s úmyslom poškodiť budovateľské úsilie, v tak dôležitom sektore ako je poľnohospodárstvo, je zrejmé a nad slnko jasnejšie, že obvinení rozdelením pôdy na menšie celky, hoci ju obhospodarovali v celku, touto taktikou sledovali nerušene sa obohacovať na úkor pracujúceho ľudu.

Keďže sa menovaní touto činnosťou otvorene postavili do šíku nepriateľov ľudovej demokracie a budovateľského úsilia socializmu, a s ohľadom na spôsob a nebezpečnú činnosť, potrebné a nutné bolo vymeranie uvedeného trestu“.

Toľko citát z rozsudku komunistickej čvargy, ktorá takýmto spôsobom odmenila 12 rokov tvrdej práce mojej babky v USA, kam odišla pracovať ešte chudobná ako kostolná myš. Treba dodať, že komunistom nestačilo ani okradnutie našej rodiny. Ďalším rozsudkom odsúdili môjho otca na 3 roky väzenia v tábore nútených prác v Handlovej, citujem: „pre pochybnosti v dvojročný plán“. Po dvoch rokoch otca pre dobré správanie pustili domov, kde ho čakala manželka s dvoma deťmi vo veku 1 a 3 roky.

Keď na pozadí týchto spomienok a dôsledkov, ktoré prirodzene veľmi negatívne poznačili aj môj život, počujem táranie marxistického hlupáka poslanca Blahu, tak by som najradšej zašiel do parlamentu a poriadne ho aspoň vyfackal.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?