Za socializmu bolo lepšie.

Autor: Martin Sukupčák | 13.1.2019 o 21:59 | (upravené 14.1.2019 o 9:12) Karma článku: 10,05 | Prečítané:  15961x

Tento blog venujem môjmu otcovi, bývalému väzňovi v pracovnom tábore v Handlovej a na vedomie dávam marxisticky slepému poslancovi za stranu SMER - SD Blahovi a jeho obdivovateľom.

Otec mi zomrel v roku 2002 a nepísal by som tento blog, keby som čoraz častejšie nepočúval nezmyselné úvahy o tom ako bolo za socializmu lepšie. Otec bol obeťou komunistickej zlovôle, tak ako mnoho iných našich spoluobčanov. Síce ho nepopravili,  ani nebol v uránových baniach, ale zničiť mu život, sa komunistom podarilo dokonale.

Otec pochádzal z obce Chvojnica na Záhorí. Keď mal dva roky a jeho brat štyri, musela ich matka v roku 1925 zanechať u svojej mamy, otcovej babky  a odísť na zárobky do New Yorku. Chlapci ju nevideli a nepoznali  12 rokov. Vedeli o nej len to, že im niekto posiela pravidelne peniaze na živobytie. Otcova matka sa z USA vrátila pred II. svetovou vojnou domov, kúpila 19 ha úrodnej pôdy pri Nitre, postavila gazdovstvo a spolu so synmi si užívala  splnený sen chudobnej  gazdinej zo Záhoria, mať svoje vlastné  prosperujúce gazdovstvo.

Dlho sa z neho netešila. Po februárovom víťazstve robotníckej triedy v roku 1948 ju vyhlásili spolu s oboma synmi za kulakov, zhabali polia, hospodárske budovy a všetky živé zvieratá. Príbeh akých sa udialo na Slovensku stovky, možno viac. S odstupom času by som rád pripomenul obdivovateľom socializmu s krátkou pamäťou ako si komunisti prisvojovali majetok schopných pracovitých ľudí. Najlepšie bude keď zacitujem niektoré pasáže z rozsudku zo dňa  2. mája 1952 o zhabaní majetku. Citujem skrátené výroky bez uvádzania čísiel paragrafov a iného balastu:

„Jednotný národný výbor v Nitre, trestná komisia rozhodujúc z vôle ľudu pre priestupok ochrany jednotného hospodárskeho plánu vydáva týmto

T r e s t n ý   v ý m e r:

Obvinený Sukupčák Ján uznáva sa vinným, že ako dedinský boháč hospodáriaci s bratom a matkou na 19 ha pôdy nechoval dostatočný počet dojných kráv a hovädzieho dobytka, nevyviedol úbytok jednej ošípanej, nesplnil povinnú dodávku mlieka, opozdene dodal bravčovinu a predal ošípané prasiatka súkromníkovi a nie RSD. Z úrody z roku 1951 nedodal predpísaný kontigent obilia, pri súpise zatajil brava, baranov a sliepky, kurčatá a preto sa trestá na odňatie slobody na 6 mesiacov a k peňažitej pokute 100 000 Kčs, ktorá sa v prípade nevymožiteľnosti premení na odňatie slobody na 3 mesiace v tábore nútenej práce.

Obvinený Ján Sukupčák, okrem toho, sa odsudzuje k vedľajšiemu trestu prepadnutia majetku a to pôdy vedenej spoluvlastníctve s matkou a bratom Pavlom, prepadnutia celého majetku živého a mŕtveho inventáru a obytného domu v prospech štátu.

Pri vymeraní trestu priťažovala tá skutočnosť, že vedome s úmyslom poškodiť budovateľské úsilie, v tak dôležitom sektore ako je poľnohospodárstvo, je zrejmé a nad slnko jasnejšie, že obvinení rozdelením pôdy na menšie celky, hoci ju obhospodarovali v celku, touto taktikou sledovali nerušene sa obohacovať na úkor pracujúceho ľudu.

Keďže sa menovaní touto činnosťou otvorene postavili do šíku nepriateľov ľudovej demokracie a budovateľského úsilia socializmu, a s ohľadom na spôsob a nebezpečnú činnosť, potrebné a nutné bolo vymeranie uvedeného trestu“.

Toľko citát z rozsudku komunistickej čvargy, ktorá takýmto spôsobom odmenila 12 rokov tvrdej práce mojej babky v USA, kam odišla pracovať ešte chudobná ako kostolná myš. Treba dodať, že komunistom nestačilo ani okradnutie našej rodiny. Ďalším rozsudkom odsúdili môjho otca na 3 roky väzenia v tábore nútených prác v Handlovej, citujem: „pre pochybnosti v dvojročný plán“. Po dvoch rokoch otca pre dobré správanie pustili domov, kde ho čakala manželka s dvoma deťmi vo veku 1 a 3 roky.

Keď na pozadí týchto spomienok a dôsledkov, ktoré prirodzene veľmi negatívne poznačili aj môj život, počujem táranie marxistického hlupáka poslanca Blahu, tak by som najradšej zašiel do parlamentu a poriadne ho aspoň vyfackal.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Ako Ficovi pes zožral domácu úlohu

Súčasťou pôvabu dobrej výhovorky je, že jej očividná lož skôr pobaví, ako urazí.


Už ste čítali?