Dokedy ešte bude slovenské lyžovanie doplácať na hochštaplerov

Autor: Martin Sukupčák | 1.11.2019 o 21:22 | (upravené 2.11.2019 o 21:05) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1887x

Nielen politici podvádzajú a spoliehajú sa na to, že im všetko prejde. Podobné zlozvyky a porušovanie zákonov, tentokrát zákona o športe majú aj funkcionári slovenského lyžovania.

S veľkou pompou oznámil pred pár mesiacmi najvyšší šéf lyžovania na Slovensku pán Ivan Ivanič založenie NLC – národného lyžiarskeho centra pre talentovaných mladých juniorov a juniorky. Plní si vraj tým sen o vytvorení podmienok pre rast najlepších talentov slovenského lyžovania a cieľ vychovať ďalšiu Zuzulovú, Vlhovú alebo Žampovcov. Treba povedať, že ani jeden zo spomenutých špičkových lyžiarov sa ním doteraz nestal zásluhou slovenského zväzu lyžovania, ale len vďaka ich rodičom, sponzorom a obetavým priateľom. Všetko nasvedčuje tomu, že sa nič nezmenilo. Peniaze, ktoré vyčlenil štát na podporu športu sa u lyžiarov rozpúšťajú netransparentne vo vreckách funkcionárov, ktorí bľabotajú o tom, že však chyby sa pri každom novom projekte robia, a teda sa nič takého zlého nestalo.

Ale stalo a nie chyby, ale podvody, zavádzanie a klamstvá. Na čele tohto „projektu“ stojí trojica predsedníctva Slovenskej lyžiarskej asociácie Ivanič, Mersich a Dluhoš. Oni rozhodujú o tom, kto je hodný byť členom talentovaného tímu a tým dostávať nadštandardnú finančnú podporu na úkor ostatných 21 talentovaných juniorov, ktorí si právo byť vo vybranom tíme vyjazdili FIS – bodmi na pretekoch, predovšetkým v zahraničí. Žiaľ, nič im to nie je platné lebo „odborníci“ z prezídia majú iné kritériá. Jedným z nich je napríklad podmienka byť synom pána Dluhoša a to aj napriek tomu, že tento junior v rebríčku SLA nie je ani v zozname talentov. Stačí si pozrieť oficiálnu stránku SLA.  V tíme NLC sú podobne dvaja takí ďalší. Pritom pánu Dluhošovi vyslovilo zasadanie členov zjazdového úseku nedôveru a zároveň aj nesúhlasilo, aby ich zastupoval v predsedníctve lyžiarskej asociácie. Koho zastupuje pán Dluhoš, keď zjazdári ho nechcú? Druhou zaujímavou persónou tejto "svätej trojice" je pán Mersich. Talian s talianskymi móresmi. Tiež si prešiel peripetiou odvolania z predsedníctva zjazdového úseku. Nuž, vyhodili ho dverami, tak vošiel oknom cez lyžovanie na tráve. Keby mu nevyšlo ani to, tak založí lyžovanie na vtáčom perí len preto aby mohol sedieť v predsedníctve SLA. Prečo sa tam tak vehementne pchá? Žeby láska k športu, alebo štátne peniaze? A na čele pán prezident Ivan Ivanovič Ivanič. V dnešných správach (1.11.2019) na STV doporučil ostatným poškodeným mladým lyžiarom nech rok počkajú, že sa už nedá nič robiť. Sezóna je už rozbehnutá, neznámy taliansky tréner bez znalosti jazyka vybratý (asi Mersichom) a peniaze už aj tak do značnej miery minuté a to aj za prípravu  niekoho, kto ich nemal aj podľa kritérií SLA, vôbec dostať. Veď  milimetrové chyby (ktoré veľkoryso pripúšťa Ivanič) sa robia a páni rodičia, skúste to o rok znova, ak vám dáme vôbec o tom dopredu niečo vedieť.

Pán Ivanič, malé chyby sa robia a niekedy aj tolerujú, ale podvody by sa nemali prehliadať, ale trestať. Nuž, počkajme si ako dopadne trestné oznámenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vďaka patrí zodpovedným, ale to najťažšie nás len čaká

V tieto dni neplatia kategórie politickej odmeny alebo odplaty.

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.


Už ste čítali?