NAKA dvíha latku váhy zaistených

Autor: Martin Sukupčák | 28.10.2020 o 10:06 | (upravené 28.10.2020 o 12:40) Karma článku: 8,00 | Prečítané:  2092x

Tak sa nám to zatýkanie papalášov pekne rozbieha. NAKA začala zametať v III. lige (Sklenka, Kočner, Jankovská), pokračovala v II. lige (Bodor, Kičura, Kvietik) a došlo už aj na I. ligu (Kollár, Kováčik). 

Teším sa na extraligu (Kaliňák, Počiatek, Žiga, Fico, Richter, atď.) Zoznam extraligových hráčov je potencionálne hodne dlhý. Kto všetko nielen, že nemôže pokojne spávať, ale mučia ho aj nočné mory, sa dá len odhadnúť. Všetci vieme, kto mal podpísané lukratívne „zmluvy s právom okrádať štát“. Výšky kontraktov sú v takýchto exkluzívnych prípadoch predmetom utajenia, pretože vždy išlo o vyšší záujem štátu. Pardon, záujem zmluvných strán, čiže mafie a je jedno či politickej alebo ekonomickej.

Trochu mám obavy či kapacita väzenských ciel, ktoré má NAKA k dispozícii bude stačiť tak stúpajúcemu dopytu po spravodlivosti. Mali by sme začať uvažovať nielen o zriadení poľnej nemocnice pre potreby chorých na COVID – 19, ale aj o prípadnom prebudovaní niektorej zo slovenských jaskýň pre potreby kolúznej väzby. Malo by to pozitívny účinok aj pre zadržaných. Ako študent som robil sprievodcu v Demänovskej jaskyni Slobody a vtedy boli  aj pokusy využiť ju na liečebné pobyty pacientov s astmatickou chorobou. Jaskynný systém v nej je dlhý desiatky kilometrov, takže miesta je tam habadej. Len diagnóza pre liečbu by bola trochu iná: „chronická kleptománia s absenciou výčitiek svedomia“.

Pri pohľade na súdruha Fica  by som urobil výnimku a rozšíril možnosti liečby aj na návykové  látky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?